Zmarszczki

Zmarszczki

Medycyna estetyczna Tychy

Co to jest zmarszczka?

Zmarszczki pojawiają się już w drugiej dekadzie życia. W dużej mierze zależą od naszego trybu życia. Są to wgłębienia powstałe w skórze z powodu zanikaniu włókien kolagenowych i elastylowych.

Ze względu na przyczynę powstawania, zmarszczki podzielono na cztery grupy:

- Mimiczne
- Posłoneczne
- Senne
- Grawitacyjne


Na pojawianie się zmarszczek negatywny wpływ mają:

- Promienie słoneczne (opalanie)
- Palenie papierosów
- Gwałtowne odchudzanie
- Nieprawidłowa pielęgnacja
- Klimatyzacja
- Żywa mimika


Spowolnić pojawianie zmarszczek można poprzez:

- Picie odpowiedniej ilości wody
- racjonalne odżywianie
- Prawidłowa pielęgnacja
- właściwa długość snuZmarszczki - czy trzeba je polubić? Zaakceptować w swoim wyglądzie można wszystko nawet zmarszczki ale można skutecznie z nimi walczyć w gabinecie medycyny estetycznej.
Oferujemy wygładzanie zmarszczek statycznych za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie, w skórze wiąże wodę, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność po aplikacji kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy wytwarzany jest dzięki technikom inżynierii genetycznej. Produkowane są preparaty o różnej gęstości. Lekarz wybiera odpowiedni preparat dostosowany do charakteru i rodzaju konkretnej zmarszczki z jaką zgłosił się pacjent. Zabieg polega na wstrzykiwaniu małych porcji żelu na odpowiednią głębokość skóry i w ten sposób wypełniane są zmarszczki. Efekt widoczny jest zaraz po zabiegu i utrzymuje się do roku czasu. Po zabiegu mogą wystąpić przemijające w ciągu kilku dni zaczerwienienia, obrzęki, swędzenie.

Zmarszczki mimiczne likwiduje się poprzez zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych za pomocą toksyny botulinowej (Botox, Dysport). Bardzo głębokie, istniejące wiele lat, wymagają często dodatkowej korekcji preparatami wypełniającymi (kwasem hialuronowym).
Do zmarszczek mimicznych należą m.in.

- Zmarszczki na czole
- Zmarszczki wokół oczu
- Fałdy nosowo-wargowe1.Na czym polega leczenie botoxem?
Leczenie preparatem BOTOX® jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić uciążliwe, głębokie bruzdy pomiędzy brwiami, zmarszczki poziome czoła, niektóre zmarszczki wokół oczu. Lekarz dokonuje kilka drodnych wstrzyknieńć preparatu botox w mięśnie które nadmiernie się kurcząc powodują powstawanie zmarszczek.Botox nie przemieszcza się do innych okolic. Jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek.

2. Kiedy pojawiają się efekty?
Widoczne działanie botoxu jest po paru dniach od zabiegu.

3. Jak długo trwa zabieg?
Zabieg wstrzykiwania botoxu czy wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym trwa kilkanaście minut. Jednak pacjent najpierw musi przyjść na wizytę konsultacyjną, aby lekarz mógł porozmawiać z pacjentem o jego problemach i oczekiwaniach, dokładnie poinformować o zabiegu, a także określić czy pacjent kwalifikuje się do danego zabiegu. W naszej przychodni konsultacja jest bezpłatna i można na nią umówić się telefonicznie.

4. Czy można uzależnić się od botoxu?
Efekt działania preparatu botox utrzymuje się ok 6 miesięcy, u jednego pacjenta trwa 4 miesiące, a u innego nawet 9 miesięcy. Po tym okresie mięsnie wracają do swojej aktywności tworząc zmarszczki, więc jeśli pacjent chce utrzymać ładny wygląd decyduje się na kolejne zabiegi. Kolejne zabiegi nie są obligatoryjne, jednak po kolejnych kuracjach preparatem botox, rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.


Chirurgiczne leczenie zmarszczek
Usuwanie zmarszczek i hamowanie postępującego spadku napięcia skóry metodami mało inwazyjnymi ma swoje ograniczenia. Z wiekiem wraz z nasilającą się wiotkością tkanek, starzeniem skóry i utrwalaniem zmarszczek może okazać się konieczna radykalna interwencja chirurgiczna. Chirurgicznymi zabiegami usuwania zmarszczek i likwidowania objawów starzenia zajmują się chirurdzy plastycy.

Kontakt

Bel-Vita
ul. Rolna 47
43-100 Tychy

tel.+48 502-92-38-35
mail: belvita@interia.eu

Gabinet stomatologiczny;
medycyna estetyczna - Tychy

News

08 listopad 2015
21 listopad 2014

Promocje

©2023 bel-vita.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Search